• info@nakliyaturk.com
  • 0850 840 1 500

Doğru Nakliyat Firması Seçimi

Doğru Nakliyat Firması Seçimi

Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi nasıl yapılır ?
Evinizi taşırken seçeceğiniz nakliyat firması çok büyük önem taşır. Çünkü sizin için değerli olan eşyalarınızın sağ salim bir şekilde hedefe taşınmasını istersiniz ancak bazı değersiz görünen eşyalarınızın bile manevi bir değeri olabilir. Bu yüzden taşıdığı her küçük ya da büyük eşyaya oldukça değer vererek, titiz bir şekilde özenle çalışması gereken kişiler ve nakliyat firmalarıyla çalışmanız gerekmektedir.

İyi bir nakliyat firmasıyla çalışmanız için doğru karar vermeniz, doğru karar vermeniz içinde çeşitli detayları incelemeniz gerekir.

Örneğin çalışmayı düşündüğünüz nakliyat firmalarını öncelikle Nakliyaturk.com web sitemizden inceleyin, gerekirse bir liste yapın ve bu listede seçtiğiniz firmaları birbirleriyle kıyaslayın. İlk olarak diğerlerinden daha kurumsal olan firmaları seçin. Bir nakliyat firmasının kurumsal olması için dikkat etmeniz gereken bazı kıstaslar vardır elbet. Herşeyden önce bunlar, yetki belgeleri, araçları ve eğer fotoğraflar kendilerininse paketleme, taşıma görüntüleri.

Bunları incelemeniz bilgisayar ve internet başında oldukça güç olsada en azından firmaların iletişim bilgilerini, adreslerini, web sitelerini hatta sosyal medya da var olup olmadıklarına bakabilirsiniz. Bu bilgiler tam ve olması gerektiği bir imaj sağlıyorsa karşınızda işini ciddiye alan, kurumsal firmalar vardır demektir.

 

nakliyat
Bu aşamadan sonra aradığınızda ve bilgi talep ettiğinizde telefonda fiyat vermeden gelip ekspertiz yaparak ve detaylı inceleme neticesinde size fiyat veren nakliyat firmaları her zaman işini daha iyi yapar, planlıdır ve gelen kişilerin konuşmasından iş detayı ve iş hassasiyeti konusunda ön fikirler edinebilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle sizde aceleye getirmeden, yetkilileri ekspertize çağırın.
Son olarak anlaşacağınız firma ile taşıma sözleşmesini konuşun, hangi maddelerin yer aldığını ve taşıma sırasında zarar gelebilecek eşyaların akıbetinin ne olacağını, taşıma sigortasının neleri kapsadığını detaylı şekilde öğrenin ve şartlarda karşılıklı mutabık kaldığınız şekilde işi nakliyat firmasına teslim edin.