• info@nakliyaturk.com
  • 0850 840 1 500

Eşya Paketleme Teknikleri

Nakliyat öncesi eşyaların paketlenmesi, zarar görmeden diğer yere transfer olması için oldukça önemlidir. Bu sebeple eşyadan eşyaya farklılık gösteren paketleme ve saklama işlemleri ve ufak püf noktaları vardır. Bunlara uyulursa daha sağlıklı bir taşıma işlemi söz konusu olabilir.

 

Nakliyat sırasında buzdolabı;

Buzdolabı taşımaya hazırlanmadan önce fişten çıkarılır ve motoru soğuyana kadar bekletilir ve hareket ettirilmez. Buzdolabı gazı oturduktan sonra buzdolabının etrafı patpat ya da benzeri koruma araçlarıyla kaplanır ve koli bandıyla bantlandıktan sonra taşımaya hazır hale gelir. Buzdolabının özellikle köşe kısımlarında ezik ve çarpmalar olmaması için koli ve benzeri cisimlerle köşeler güçlendirilerek bantlanması daha koruyucu olabilir.

 

Klima;

Klimalar taşınma öncesinde ilgili servisler çağırılarak sökülmeli ve mümkünse onlar tarafından paketlenmelidir. Klimalar gazla çalıştığı için gazının kaçmaması ve monte edilirkende eksik gazda olmaması gerektiğinden yine monte işleminde de ilgili servisin çağırılması, bu işlerin evden eve nakliyat hizmeti veren firmaya yaptırılmaması gerekmektedir.

 

Elektrikli Süpürge,

Elektrikli süpürgeler varsa orjinal kutusunda muhafaza edilmeli ve kamyona bu şekilde yüklenmelidir, en güvenli şekil bu cihazlar için bu olacaktır.

 

LCD ve LED Televizyonlar

Televizyonların evden eve nakliyat sırasında güvende olması için yine orjinal kutuları ve kutu içerisinde ki straforlarının da tam olması gerekmektedir. Bu sebeple bu tarz elektronik cihazların kutularının saklanması tavsiye edilmektedir. Eğer kutusu hala muhafaza edilmiyorsa, mümkünse kendi aracınızda özenle taşımanız gerekir, zira hassas cihazlardır ve en ufak bir durumda ekran bozulmaları yaşanabilir.